WIBOR - kredyty złotówkowe

Pomagam klientom w sporach z instytucjami bankowymi

Prześlij swoją umowę pożyczki złotówkowej z oprocentowaniem WIBOR do bezpłatnej analizy. Raty kredytu możesz obniżyć o wartość WIBOR, co na przestrzeni lat przekłada się na dziesiątki tysięcy oszczędności. Chcesz rozwiązać umowę z bankiem? Potrzebujesz wsparcia? Skontaktuj się ze mną już dziś.

Etapy działania

Bezpłatna analiza

Przeprowadzenie analizy umowy kredytu złotówkowego opartego o WIBOR w celu sprawdzenia, czy może zostać unieważniona lub czy WIBOR może zostać z niej usunięty.

Bezpłatna konsultacja

Jeżeli Twoja umowa nadaje się do anulowania, zaproszę Cię na bezpłatne konsultacje i odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Wezwanie banku do zapłaty

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z mojej pomocy, po skompletowaniu niezbędnych dokumentów nastąpi wezwanie banku do zwrotu nienależnie zapłaconych odsetek naliczonych na podstawie WIBOR.

Pozew

Jeżeli bank nie zdecyduje się dobrowolnie zwrócić pobranego od Ciebie WIBOR-u lub nie dojdzie do zawarcia ugody, wówczas przekazuję sprawę do sądu.

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FQA

WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate) jest wskaźnikiem oprocentowania pożyczek międzybankowych. Mówiąc najprościej, jest to stopa procentowa, po jakiej polskie banki pożyczają sobie pieniądze – przynajmniej w teorii. WIBOR ustalany jest w każdy dzień roboczy o godzinie 11:00.

Wykorzystywanie stawki WIBOR w umowach kredytowych jest uważane za nieuczciwe z tego powodu, że banki, które mają interes w utrzymaniu wysokiego WIBOR-u, mają również realny wpływ na jego poziom. To dlatego, że WIBOR jest obliczany na podstawie stawki oprocentowania stosowanej w pożyczkach międzybankowych.

Zarówno w kredytach ze zmienną stopą procentową jak i stałą stopą procentową banki pobierają odsetki od wypłaconego kredytobiorcy kapitału. Jednak w przypadku kredytów zmiennoprocentowych, w przeciwieństwie do kredytów stałoprocentowych, nie jesteśmy w stanie dokładnie określić ostatecznego oprocentowania, ponieważ zmienia się ono w czasie. Oprocentowanie w kredytach o zmiennym oprocentowaniu składa się z dwóch elementów: stałej marży banku oraz zmiennej stopy procentowej WIBOR, której wysokość jest ustalana wspólnie przez największe banki.

Aby przeprowadzić analizę, potrzebna będzie kopia Twojej umowy kredytowej, regulaminu kredytowania i wszystkich aneksów. Warto dostarczyć także historię spłat rat, historię oprocentowania oraz informacje o terminach i kwotach uruchomionych transz kredytu. Aby uzyskać te dokumenty, możesz złożyć wniosek do banku lub skorzystać z mojej pomocy w przygotowaniu wniosku o wydanie tych dokumentów.

Kwestionując umowę kredytu opartą o zmienną stopę procentową WIBOR, kredytobiorca ma szansę na odzyskanie całej wpłaconej kwoty z tytułu WIBOR lub unieważnienie umowy kredytowej w całości, w takim przypadku możliwe jest odzyskanie wszystkich odsetek zapłaconych od początku trwania kredytu. Pierwsze pozwy w sprawach tzw. „Złotówkowiczów” już trafiły do sądów!

Okres przedawnienia rozpoczyna się od momentu, gdy kredytobiorca dowiedział się o obecności klauzul abuzywnych w umowie – czyli postanowień o charakterze niedozwolonym. Jeśli kredytobiorca dowiedział się przed 9 lipca 2018 r., termin przedawnienia wynosi 10 lat. W przypadku zdobycia tej informacji po tej dacie, okres przedawnienia wynosi 6 lat.

Tak. Spłacany kredyt złotówkowy nie stanowi przeszkody do podjęcia postępowania sądowego przeciwko bankowi. Odnosi się to zarówno do spraw o „usunięcie WIBOR-u”, jak i unieważnienie umowy. Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji, skontaktuj się z naszą kancelarią.

Sprawdź, co mogę zrobić w Twojej sprawie

Umów konsultację

Napisz wiadomość przez formularz kontaktowy lub zadzwoń +48 534 550 418

Opinie

Szukasz usług prawnych najwyższej jakości?